Rss Feed

ÚVODOM

Vitajte na webe odborného antropologického časopisu Speculum.

Časopis Speculum je odborné periodikum Slovenskej asociácie sociálnej antropológie, o.z.

Je otvorenou platformou pre príspevky vedcov a vedkýň v odbore etnológie a sociálnej antropológie, ale i príbuzných disciplín. Vítané sú príspevky mladých vedcov a vedkýň ako aj študentov a študentiek. Časopis Speculum je recenzovaný (peer reviewed) a pozostáva z rubrík, aké sú zaužívané vo vedeckých a odborných periodikách: teoretické štúdie, materiálové štúdie, tematické diskusie, eseje, rozhovory, recenzie a pod. Jeho súčasťou však môže byť aj kritika, humor alebo realizácia akýchkoľvek netradičných nápadov, ktoré so sebou prináša živý a tvorivý študentský duch.

Na týchto stránkach v rámci sekcie “Reader”  budú pre Vás postupne pribúdať materiály, ktoré Vám budú pomáhať rozširovať Vaše vedomosti zo všemožných oblastí antropológie. Bude sa jednať o odkazy na konkrétne texty, audiá a videá (voľne dostupné na internete). Dávame Vám do pozornosti, že sa v tejto oblasti môžete aktívne angažovať i Vy. Zaujímavé linky, či písomnosti uvítame v schránke nášho časopisu (casopis.speculum@gmail.com).

Časopis Speculum (resp. jeho redakcia) je súčasťou  podujatí, ktoré študentom poskytujú širší rozhľad pri uplatnení ich odboru. Týmito podujatiami sú napríklad študentské konferencie, kde sú vítané príspevky študentov a študentiek bakalárskeho až doktorandského stupeň štúdia alebo iniciatíva 4 social anthropology group.

 


Vaša Redakcia